Kiedy najlepiej wykupić polisę turystyczną?

Wykup ubezpieczenie pół roku przed wyjazdem

Planujesz jakiś wyjazd? Nie zapomnij o stosownym ubezpieczeniu. Są to ubezpieczenia turystyczne. Za momencik podpowiemy, kiedy je warto wykupić? Sprawdźmy do tego, czy się opłaca to robić już pół roku wcześniej, a może lepiej na samą ostatnią chwilę. Zobaczmy, która opcja będzie dla nas najbardziej korzystna.

Czasami podróżny, który jest przezorny przygotowuje się do swojej wyprawy nawet przez pół roku. Oczywiście w takiej sytuacji rzeczywiście mamy szerokie pole do popisu. Mamy sporo czasu, a więc rzeczywiście możemy na spokojnie sobie porównać poszczególne polisy. Dzięki temu na pewno nie przepłacimy za ubezpieczenie. Od razu jednak zaznaczamy, że nie powinniśmy się sugerować ceną. Czasami za niewielką dopłatą, otrzymamy zdecydowanie lepsze warunki ubezpieczeniowe. To co powinno się znaleźć w OWU (ogólnych warunkach ubezpieczenia) jest już kwestią indywidualną. Wiele zależy od tego gdzie wyjeżdżamy oraz co na naszym wyjeździe będziemy robić. Wiadomo, że całkiem inne ubezpieczenie turystyczne wykupimy na leżenie plackiem na plaży, a inne gdy będziemy zdobywać szczyty Alp.

Wykup ubezpieczenia na dwa tygodnie przed wakacjami

Jeśli preferujemy wcześniejsze przygotowania do wakacji, ale nie z takim wyprzedzeniem jak kilka miesięcy, to wykupmy sobie ubezpieczenie na okres do dwóch tygodni przed wyjazdem/wylotem. Czy za takie samo ubezpieczenie zapłacimy więcej, niż gdybyśmy się zdecydowali na daną polisę kilka miesięcy temu? Raczej nie ma tutaj za dużej różnicy w cenach. Powiedzielibyśmy nawet, że są to ceny porównywalne. Tym zatem nie powinniśmy się kierować.

Wykup ubezpieczenia na ostatnią chwilę

Wielu z nas jest typem podróżnika, który możemy określić jako last minute. Ubezpieczenie możemy w takiej sytuacji wykupić na lotnisku, tego samego dnia, w którym wylatujemy. Mogłoby się wydawać, że takie postępowanie jest ryzykowne i kosztowne. Spieszymy z wyjaśnieniem. Po pierwsze – niczym nie ryzykujemy. Tak naprawdę na lotnisku możemy w każdej chwili kupić stosowną polisę. Możemy takiego zakupu dokonać w zasadzie dwadzieścia cztery godziny na dobę. Co więcej wcale taka polisa nie jest droższa od tej, którą inni podróżnicy zdecydowali się zakupić na pół roku przed wyjazdem.

Jak widać możliwości jest kilka. To my decydujemy o tym, kiedy wykupimy dla siebie oraz swoich bliskich stosowne ubezpieczenie. Możemy to zrobić nawet na ostatnią chwilę. Pamiętać musimy tylko o jednym – nie możemy o polisie zapomnieć.